Vanzari
» Dealer chanel manager
» Direct Sales Account Manager

Tehnic
» Back Office & Customer Care Specialist
» Programator / Designer web - Junior

Direct Sales Account Manager

Orasul: Bucuresti, Iasi, Ploiesti, Timisoara
Tip Job: Full time
Posturi disponibile: 3
Limbi Straine: engleza
Permis conducere: B

CANDIDATUL IDEAL:

    ▪ Educatie: studii superioare (in domeniul economic/tehnic constituie un avantaj);
    ▪ Cunostinte medii in domeniul telecom (fix / mobil), Internet;
    ▪ Capacitate si disponibilitate de a tine pasul cu un domeniu dinamic in plina schimbare;
    ▪ Excelente abilitati de comunicare, atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta;
    ▪ Persoana dinamica, plina de entuziasm, motivata, care doreste sa faca cariera intr-o companie si un mediu de lucru dinamic si profesionist;
    ▪ Experienta profesionala in domeniul vanzarilor, a relatiilor cu clientii (persoane fizice si juridice); minim 2 ani;
    ▪ Experienta anterioara in piata IT&C sau o intelegere clara a conceptelor si mecanismelor specifice acestei piete constituie avantaj;
    ▪ Capacitatea de a lucra in echipa, sociabilitate, deschidere; limbaj si tinuta business;
    ▪ Rezistenta la stress; capacitatea de a lucra cu termene limita si sisteme de raportare;
    ▪ Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu clienti/parteneri;
    ▪ Portofoliu de clienti existenti in domeniul IT (Internet, telecom, etc.), dar si portofoliu de potentiali clienti, reprezinta un avantaj;
    ▪ Limba engleza, min. nivel mediu;
    ▪ Permis auto categ. B, disponibilitate pentru deplasari.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati si sarcini:
    ▪ Identifica potentiali clienti din zonele geografice arondate ca responsabilitate si stabileste intalniri cu acestia pentru a le prezenta serviciile si produsele standard IDILIS, in scopul de a incheia contracte comerciale cu acestia;
    ▪ Asigura dezvoltarea celor mai bune solutii pentru clienti plecand de la intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor;
    ▪ Transmite departamentului Tehnic cerintele de comunicatii ale clientilor care difera de solutiile standard;
    ▪ Ofera consultanta si sprijina cu informatii clientii existenti ai IDILIS;
    ▪ Intocmeste saptamanal si lunar situatii privind vanzarile si evolutia comenzilor pe categorii de produse;
    ▪ Propune actiuni / masuri pentru imbunatatirea proceselor de comercializare a serviciilor IDILIS;
    ▪ Monitorizeaza reclamatiile venite de la client;
    ▪ Monitorizeaza stadiul realizarii solicitarii clientilor si informeaza clientul;
    ▪ Vanzare/promovare activa a produselor si serviciilor pe care le ofera IDILIS;
    ▪ Intocmirea de de activitate specifice continand rezultatele activitatii sale.

Oferta (bonusuri, beneficii):
    ▪ Salariu fix motivant + Comision;
    ▪ Comision direct proportional cu numarul lunar de contracte incheiate in aria geografica alocata;
    ▪ Posibilitatea de castig NELIMITAT , comisionul din vanzari nu este limitat superior;
    ▪ Masina de serviciu;
    ▪ Laptop;
    ▪ Telefon mobil;
    ▪ Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor si intr-o firma in plina ascensiune din domeniul telecomunicatiilor.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Idilis este primul operator din Romania care a implementat tehnologia 4G avand in prezent cea mai mare arie de acoperire pentru serviciile de comunicatii 4G din Romania.

Misiunea Idilis este de a oferi clientilor sai cele mai bune servicii de comunicatii 4G si de a le asigura un suport permanent pentru accesul neingradit la aceste servicii.

Valorile Idilis sunt integritarea, corectitudinea , loialitatetea fata de clienti si permanenta preocupare de a pune la dispozitia clientilor nostrii cea mai noua tehnologie disponibila pe plan mondial.

Daca impartasesti valorile Idilis te asteptam cu drag in randurile unei echipe tinere, dinamice , entuziaste si motivate!
Acasa | Servicii si tarife | Acoperire | Companie | My Idilis | Cariere | FAQ | ANPC
Puncte de vanzare | eShop | Legal | Linkuri utile | Contact | Responsabilitate sociala