Vanzari
» Dealer chanel manager
» Direct Sales Account Manager

Tehnic
» Back Office & Customer Care Specialist
» Programator / Designer web - Junior

Dealer chanel manager

IDILIS
Orasul: Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara
Tip Job: Full time
Posturi disponibile: 3
Limbi Straine: engleza
Permis conducere: B

CANDIDATUL IDEAL:

    ▪ Persoana activa, plina de entuziasm, motivata, care doreste sa faca cariera intr-o companie cu un mediu de lucru dinamic si profesionist;
    ▪ Bune abilitati de comunicare, atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performante;
    ▪ Experienta anterioara in construirea unei retele de Distribuitori in domeniul Telecom/Internet/Date, constituie un avantaj;
    ▪ Capacitate si disponibilitate de a tine pasul cu un domeniu dinamic in plina schimbare;
    ▪ Cunostinte medii in domeniul telecom (fix / mobil), Internet;
    ▪ Rezistenta la stress;
    ▪ Limbaj si tinuta business;
    ▪ Capacitatea de a lucra cu termene limita si sisteme de raportare;
    ▪ Permis auto categ. B, disponibilitate pentru deplasari;
    ▪ Portofoliu de Distribuitori existenti in domeniul IT (Internet, telecom, etc.) reprezinta un avantaj.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Responsabilitati si sarcini:
    ▪ Identifica potentiali Distribuitori servicii 4G din zona geografica arondata si stabileste intalniri cu acestia pentru a le prezenta serviciile de telecomunicatii „4G IDILIS”, in scopul de a incheia contracte comerciale cu acestia;
    ▪ Dezvolta o retea teritoriala de Distribuitori adecvati, in scopul acoperirii complete a zonei geografice arondate;
    ▪ Asigura suportul de vanzari si tehnic pentru Distribuitori (impreuna cu departamentul Tehnic) in scopul revanzarii serviciilor 4G catre clientii finali ai acestora;
    ▪ Asigura instruirea primara a angajatilor Distribuitorilor referitoare la serviciile de telecomunicatii 4G;
    ▪ Se preocupa de dezvoltarea activitatii Distribuitorilor in scopul cresterii vanzarilor lunare ale acestora;
    ▪ Se preocupa de realizarea obiectivelor de vanzari lunare stabilite;
    ▪ Transmite departamentului Tehnic cerintele de comunicatii ale clientilor Distribuitorilor, daca cerintele difera de solutiile standard;
    ▪ Propune actiuni / masuri pentru îmbunatatirea proceselor de comercializare a serviciilor;
    ▪ Monitorizeaza reclamatiile venite de la Distribuitori si le transmite catre departamentele corespunzatoare.

Oferta (bonusuri, beneficii):
    ▪ Salariu fix motivant + Comision;
    ▪ Comision direct proportional cu numarul lunar de contracte incheiate de Distribuitorii sai din aria geografica alocata;
    ▪ Posibilitatea de castig NELIMITAT, comisionul din vanzari nu este limitat superior;
    ▪ Masina de serviciu;
    ▪ Laptop;
    ▪ Telefon mobil;
    ▪ Oportunitatea de a lucra intr-un domeniu de viitor si intr-o firma in plina ascensiune din domeniul telecomunicatiilor.

DESCRIEREA COMPANIEI:

Idilis este primul operator din Romania care a implementat tehnologia 4G avand in prezent cea mai mare arie de acoperire pentru serviciile de comunicatii 4G din Romania.

Misiunea Idilis este de a oferi clientilor sai cele mai bune servicii de comunicatii 4G si de a le asigura un suport permanent pentru accesul neingradit la aceste servicii.

Valorile Idilis sunt integritarea, corectitudinea , loialitatetea fata de clienti si permanenta preocupare de a pune la dispozitia clientilor nostrii cea mai noua tehnologie disponibila pe plan mondial.

Daca impartasesti valorile Idilis te asteptam cu drag in randurile unei echipe tinere, dinamice , entuziaste si motivate!
Acasa | Servicii si tarife | Acoperire | Companie | My Idilis | Cariere | FAQ | ANPC
Puncte de vanzare | eShop | Legal | Linkuri utile | Contact | Responsabilitate sociala